Od początku…
P
ochodzę z rodziny tradycyjnie zajmującej się rzemiosłem. Mój ojciec zajmował się budowaniem i wykańczaniem domów. Naturalnym było dla mnie, że będę kontynuował tę tradycję. W trakcie szkoły pracowałem w firmie ojca. Przeszedłem cały proces stawania się budowlańcem: zamiatałem, przynosiłem, wynosiłem, mieszałem zaprawę i wreszcie murowałem, tynkowałem, malowałem, kładłem glazurę, aż wreszcie zarządzałem firmą.
– Aby prowadzić firmę, musisz umieć zrobić to, czego oczekujesz od swoich pracowników – tak uważał mój ojciec. Firma dobrze prosperowała, postanowiłem więc poszerzyć ofertę i rozpocząć sprzedaż materiałów budowlanych oraz drewna. Zakupy robili u mnie wszelacy rzemieślnicy, w tym stolarze. Rozszerzyłem, więc zakres oferowanych usług i zacząłem zlecać stolarzom prace u moich klientów. Jednym z nich był pan Adam. Zobaczyłem jak pracuje, co robi i… to zmieniło moje życie. Już nie chciałem robić nic innego. Chciałem być stolarzem. Zacząłem zlecać pracę wyłącznie panu Adamowi, przez co każdą chwilę spędzałem w jego warsztacie stolarskim.
W 1996 r. wybudowałem własny warsztat i namówiłem pana Adama, żeby pracował ze mną. Adam Wróblewski ukończył szkołę stolarstwa, w której naukę przyjmował od Mistrzów przedwojennego rzemiosła. W 1959 r. rozpoczął pracę zawodową, podczas, której szczęśliwie, spotykał na swojej drodze Mistrzów Stolarstwa. Wspinał się na kolejne stopnie wtajemniczenia, co prowadziło go do coraz ciekawszych, zawodowych wyzwań. W efekcie jego kariera rozwijała się nie tylko w Polsce. Pracował między innymi w Egipcie, Hiszpanii, Anglii, Niemczech, byłej Jugosławii, Holandii, a nawet Chinach. Własną działalność otworzył w latach 90-tych i wtedy nasze drogi się zeszły.
Od tego momentu mam szczęście uczyć się i rozwijać pod okiem Mistrza. Do dnia dzisiejszego mamy na swoim koncie setki wspólnie wykonanych prac. W naszym warsztacie wyszkoliliśmy i ciągle szkolimy nowych stolarzy. Uczymy ich zasad obchodzenia się z drewnem. Przypominamy zapomniane techniki i osiągnięcia starych Mistrzów. Wpajamy dbałość o jakość. Przypominamy, że każde drzewo jest niepowtarzalne, więc nie wolno go zmarnować, przez nieuwagę, lub brak umiejętności. W naszym warsztacie realizujemy marzenia i potrzeby ludzi, pamiętając również o żywym materiale, z którego są wykonane. Uwielbiamy wyzwania, dlatego podejmujemy się bardzo różnych zadań związanych z drewnem. Wykonujemy wszelkie prace stolarskie, renowacje przedmiotów wykonanych z drewna ( nie tyko mebli ), budujemy wnętrza łodzi, pojazdów kempingowych, a nawet domy drewniane. Każde z nowych wyzwań jest okazją do doskonalenia warsztatu, a zasada jest zawsze taka sama – TYLKO DBANIE O JAKOŚĆ I ROZUMIENIE DREWNA, GWARANTUJE DOBRZE WYKONANĄ PRACĘ.